SPRAWA ADRIANA DUDKA: Fundacja Na Tropie zorganizowała poszukiwania 20-latka

Przez:
Kategorie: Aktualności
Brak komentarzy

Dwudziestoletni Adrian Dudek ostatni raz widziany był przez swoich znajomych 22 grudnia 2018 roku  w okolicach brodnickich ogródków działkowych, w pobliżu Drwęcy. Chłopak nie wrócił do domu na święta. Zniknął. Od tamtego czasu nie natrafiono na żaden jego ślad.  Chociaż tropy prowadziły na ulicę Boczną, w pobliżu Drwęcy.

W tym rejonie poszukano już Adriana, jednak bez skutku.  Niestety podobnie było  w  sobotę 23 lutego. Tego dnia akcje poszukiwawczą zorganizowała Fundacja Na Tropie, wspierana przez strażaków i policjantów.

– Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się odprawą o 9.30 w wyznaczonym miejscu. Na odprawie podzieliliśmy ochotników na grupy, wyznaczyliśmy dowodzących danej grupy, rozdaliśmy mapy z podzielonymi sektorami – mówi Joanna Rosiak, koordynator województwa kujawsko pomorskiego  Fundacji Na Tropie  i dodaje: – Zebraliśmy też podpisy na oświadczeniach i zapoznaliśmy uczestników z bezpieczeństwem.

Na odprawie stawiło się 11 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, policjanci i osoby cywilne. Łączna liczba poszukujących wyniosła 90 osób.

-O 10.00 ruszyliśmy w wyznaczone sektory i rozpoczęliśmy poszukiwania. Poszukiwania przebiegały planowo, każdy znał swoje pozycje i chodził w wyznaczonych sektorach. O godzinie 12:00 zaplanowaliśmy przerwę na posiłek i ciepłą herbatę.  – relacjonuje Mateusz Kotłowski z Fundacja Na Tropie.

Dodatkowo po rzece Drwęcy pływała łódka, którą kierowało PSP Brodnica.

Jak informuje Paulina Szulc, koordynator województwa warmińsko -mazurskiego Fundacji Na Tropie :-  O godzinie 13:00 poszukiwania zakończyło PSP Brodnica i KPP Brodnica. O godzinie 13:30 pożegnaliśmy jednostki OSP. Koordynatorzy z osobami cywilnymi brali udział w poszukiwaniach do godziny 14:30. Niestety  nie udało się odnaleźć żadnego śladu, który doprowadziłby do Adriana.

Mimo tego Fundacja Na Tropie nie zamyka tej sprawy. Nadal zamierza szukać wszelkich śladów i informacji związanych z zaginięciem Adrian Dudka.

Rysopis zaginionego Adriana Dudek: 180 cm wzrostu, sylwetka średnia, włosy krótkie ciemne, proste, zarost na twarzy – broda średniej długości, nos prosty szerokie nozdrza, uszy normalne, przylegające, uzębienie pełne. Znaki szczególne: na prawym boku posiada znamię w postaci ciemnej plamy o wielkości około 20 cm.

Ubrany był: kurtka moro w jasnych kolorach, bez kaptura, czarna bluza z kapturem, czarne spodnie dresowe.

Wszystkie osoby, które widziały, w którym kierunku oddalił się Adrian Dudek, jak również te osoby, które znają miejsce pobytu 20-latka, proszone są o pilny kontakt z najbliższą jednostką Policji pod numerami tel. 112 lub 997 lub Fundacją Na Tropie 502 226 215.

Mj

Fot. Karina Knorps

Twoje przemyślenia