Podopieczny DPS w Mościszkach szczęśliwie odnaleziony. Sukces Fundacji na Tropie

Przez:
Brak komentarzy

65–letni mężczyzna wyszedł z Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach w dniu 30 marca 2022 roku około godziny 19:30 i nie wrócił do placówki. Dwa dni później mężczyzna został szczęśliwie odnaleziony z udziałem wolontariuszy Fundacji na Tropie im. Janusza Szostaka.

Pracownicy DPS zaczęli się niepokoić i zgłosili sprawę zaginięcia na policję. Bardzo szybko zareagowali wolontariusze Fundacji na Tropie im. Janusza Szostaka. Rozpoczynając od rozpowszechniania wizerunku zaginionego w Internecie a już następnego dnia po zaginięciu – 31 marca, członkowie fundacji – Kamil Przybylski, Krystian Przybylski oraz Iwona Hertmanowska rozpoczęli poszukiwania w terenie.

W następnej dobie poszukiwań, czyli 1 kwietnia do wolontariuszy dołączyli policjanci z komendy Powiatowej Policji w Kościanie (w tym przewodnicy psów służbowych) oraz z Posterunku Policji w Krzywiniu,  strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie, OSP w Gorzycach (należący do Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej), OSP Bielewo, OSP Mościszki, OSP Jerka, OSP Kopaszewo, OSP Żelazno, OSP Krzywiń a także wiele osób chcących zwyczajnie pomóc.

Przeczesywanie terenu rozpoczęło się od miejsc zlokalizowanych, bezpośrednio w pobliżu DPS w Mościszkach. Poszukiwania zaginionego prowadzono w pobliskich miejscowościach, na polach i w obszarach zalesionych. Była to operacja prowadzona na bardzo szeroką skalę, przy użyciu psów tropiących i zaawansowanego technicznie sprzętu. Wolontariusze Fundacji na Tropie użyli drona dzięki, któremu udało się zlokalizować rzeczy osobiste zaginionego. Około godziny 18:00 mężczyzna, została odnaleziony we wsi Cichowo przez jedną z mieszanek.

Jak mówi sierż. sztab. Paulina Piechowiak z KPP Kościan – Około godziny 18.00 , zaginiony 65-letni mężczyzna został odnaleziony w miejscowości Cichowo. Jedna z mieszkanek, wyrzucając śmieci zauważyła wyziębionego mężczyznę koło kontenera. Widząc działania służb, razem z inną mieszkanką domyśliły się, że może to być osoba poszukiwana i powiadomiły służby. Życiu i zdrowiu mężczyzny już nic nie zagraża.

Fundacja na Tropie im. Janusza Szostaka dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w poszukiwania zaginionego mężczyzny.

Aleksander Szostak

Fot. Kamil Przybylski, Krystian Przybylski

Twoje przemyślenia