Karina Surmacza

Przez:
Kategorie: Poszukujemy
Brak komentarzy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego na Mokotowie kolejny już rok poszukują zaginionej Kariny Anny Surmacz. Kiedy ślad po niej zaginął dziewczynka miała 7 lat, dzisiaj ma dwa razy więcej. Dzięki funkcjonariuszom warszawski sąd umożliwił publikację wizerunku dziewczynki. Wszystkie osoby, które mogą pomóc nam w jej odnalezieniu prosimy o kontakt. Prezentujemy Państwu zdjęcia Karinki sporządzone tuż przed zaginięciem a także fotografię dziewczynki po przeprowadzonych badaniach antroposkopijnych.

2 stycznia 2003 roku ciotka 7-letniej wówczas Karinki zgłosiła policjantom z Mokotowa zaginięcie dziewczynki. Wtedy też miała około 140 cm wzrostu, długie, do ramion włosy w kolorze ciemnego blondu, bladą cerę, brązowe oczy. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, nieletnia mogła być świadkiem zabójstwa własnej matki i jej znajomego, osób powiązanych z niebezpiecznymi grupami przestępczymi. Karina zaginęła tuż po ich śmierci. Z mieszkania, w którym przebywała brakowało też po tym tragicznym zdarzeniu kilku ubrań dziewczynki.

Kolejne ustalenia kryminalnych z Mokotowa pozwalają przypuszczać, że Karina nie opuściła domu sama. Najprawdopodobniej do niedawna jeszcze przebywała z przyjacielem swojej matki, 34-letnim dzisiaj mężczyzną. Ten jednak ukrywa się przed organami ścigania. Był i jest bowiem poszukiwany przez policję m.in. listem gończym. Do dzisiaj nie zatrzymano mężczyzny i nie ustalono jego miejsca pobytu. Nie jest wykluczone, że od kilku lat posługuje się fałszywymi danymi osobowymi i porusza się po terenie całego kraju.

Policjanci z Mokotowa nie przestali szukać dziewczynki. Na podstawie zdjęć, jakie przekazała im zgłaszająca zaginięcie ciotka, Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji przeprowadziło szczegółowe badania antroposkopijne z zakresu progresji wiekowej. Praca eksperta pozwoliła na opracowanie wizerunku Kamili w chwili obecnej. Nie wykluczone jest jednak, że odbiega on nieco od rzeczywistego, przede wszystkim zmianie mogło ulec uczesanie i kolor włosów zaginionej.
O kontakt prosimy wszystkie osoby, które na prezentowanych zdjęciach rozpoznają poszukiwaną przez nas dziewczynkę. Na informacje od Państwa czekamy w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa II przy ulicy Malczewskiego 3/5/7 oraz pod telefonami:

– (022) 603-11-55 – Dyżurny Komendy Rejonowej policji Warszawa II;
– (022) 603-11-22 – policjant prowadzący postępowanie poszukiwawcze;
– (022) 603-11-20 – Sekcja Kryminalna Komendy Rejonowej policji Warszawa II (w godz. 08:00 – 16:00);
– 502-410-473 – Oficer Prasowy KRP Warszawa II;

Zapewniamy anonimowość. Wszelkie informacje na temat Karinki można także przekazywać do nas za pośrednictwem poczty e-mail na adres: mokotow@policja.waw.pl

 

Twoje przemyślenia