Dron do poszukiwań dla Fundacji!

Przez:
Kategorie: Aktualności
Brak komentarzy

Z radością informujemy, że Fundacja na Tropie im. Janusza Szostaka otrzymała od Wszechnicy Edukacyjnej sp. zoo bezzałogowy statek powietrzny marki Dji, który posłuży nam w trakcie poszukiwań terenowych osób zaginionych, taki sprzęt zdecydowanie ułatwia przeczesywanie dużych terenów. 

Darowizna jest efektem zaangażowania Wszechnicy Edukacyjnej wraz z firmą EuroDron w zorganizowanie w Fundacji szkoleń na pilotów oraz operatorów dronów. Podczas szkolenia członkowie Fundacji nabyli niezbędną wiedzę i umiejętności, które pozwolą podejmować skuteczne działania poszukiwawcze w terenie otwartym. W trakcie szkolenia zostały poruszone zagadnienia dotyczące podstaw GIS, obróbki foto/video, termowizji, teledetekcji i zastosowania dronów w usługach. Projekt został częściowo sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Przekazanie drona na potrzeby statutowe Fundacji na Tropie im. Janusza Szostaka wieńczy udaną współpracę między podmiotami i otwiera drogę do sprawniejszego poszukiwania osób zaginionych. Dziękujemy Wszechnicy Edukacyjnej, EuroDron oraz wszystkim wolontariuszom, którzy byli zaangażowanie w organizacje szkoleń bądź brali w nich czynny udział.

Aleksander Szostak

Prezes Zarządu Fundacji na Tropie im. Janusza Szostaka

Twoje przemyślenia